RED Roaming

RED Roaming

Merrni planin tuaj tarifor Business RED edhe në roaming, kundrejt një tarife ditore lidhjeje:

Ju mund të përdorni minutat, SMS-të dhe internetin e përfshirë në planin tuaj Business RED edhe në roaming, në 103 shtete në botë.

Për të përfituar, mjafton të zgjidhni një nga planet tarifore 
Business RED, Business RED Pro, Business RED Prime, Business Black dhe oferta do të jetë automatikisht e vlefshme, nëse shërbimi roaming është aktiv.

 

Shënime:

Rrjete në Europë:

Vodafone Greqi, Vodafone Itali, Vodafone Gjermani, Vodafone Mbretëri e Bashkuar, Vodafone Spanjë, Vodafone Çeki, Vodafone Hungari, Vodafone Irlandë, Vodafone Maltë, Vodafone Hollandë, Vodafone Portugali, Vodafone Rumani, Vodafone Turqi, Vodafone Islandë, A1 Telekom Austri, Proximus Belgjikë, Mobiltel Bullgari, BTC Bullgari, BH Telecom Bosnie Herzegovinë, Swisscom Zvicër, Cytamobile-Vodafone Qipro, TDC Danimarkë, Elisa Estoni, Elisa Finlandë, SFR Francë, Airtel Xhersej, Tele2 Kroaci, A1 Mobilkom Lihtenshtajn, Tele2  Lituani, Tango Luksemburg, Tele2 Letoni, VIP MK Maqedoni, MTel Mal i Zi, Telenor Norvegji, Plus Poloni, SM Telecom San Marino, Vala Kosovë, Ipko Kosovë, Vip mobile Serbi, A1 Slloveni, Tele2 Suedi, Monaco Telecom Monako, O2 Sllovaki.

Rrjete përtej Europës:

Vodafone Egjipt, Vodafone Australi, Vodafone Gana, IDEA Indi, Vodafone Katar, Vodafone Zelandë e Re, Digicel Anguilla, Vodacom Afrika e Jugut, Digicel Antigua dhe Barbuda, Personal ose Claro Argjentinë, Digicel Arubë, Digicel Barbados, Digicel Bermuda, Digicel Bonaire, Claro ose Vivo Brazil, Digicel Dominika, Claro ose Digicel El Salvador, Du ose Etisalat Emiratet e Bashkuara Arabe, Vodafone ose Digicel Fixhi, Digicel Grenada, Digicel Guajana Franceze, Claro Guatemalë, Digicel Haiti , Claro Honduras, 3 Hong Kong, Telkomsel Indonezi, Digicel Ishujt Cayman, Digicel Ishujt e Virgjër Britanikë, Digicel Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara, Digicel Ishujt Turks dhe Kaikos, Hot Mobile Izrael, Docomo ose Softbank Japoni, Rogers Wireless Kanada, Safaricom Kenia, Entel Kili, China Unicom Kinë, China Mobile Kinë, Claro Kolumbi, Telefonica ose Claro Kosta Rikë, Digicel Kuraçao, Vodacom Lesoto, Movistar ose Telcel Meksikë, Vodacom Mozambik, Digicel Nauru, Movistar ose Claro Nikaragua, Claro Panama, Digicel Papua Guinea e Re, Claro Paraguaj, Claro Peru, Vodacom Republika Demokratike e Kongos, Claro Republika Domenikane, MTS Rusi, Digicel Samoa, T-Mobile, Verizon, AT&T SHBA, Digicel Shën Kits dhe Nevis, Digicel Shën Luçia, Digicel Shën Vincenti dhe Grenadinet, Starhub Singapor, Digicel Surinam, True Move Tajlandë, True Move Tajlandë, Vodacom Tanzani, Digicel Tonga, Digicel Trinidad dhe Tobago, Movistar ose Antel Uruguaj, Digicel Vanuatu, Digicel Xhamajkë.

  • Çmimet ne planin tuaj tarifor perfshijne TVSH
  • Interneti Pa Limit me shpejtësi të reduktuar pas konsumimit të njësive të paketës nuk ofrohet në roaming.
  • Paketat Opsionale nuk janë pjesë e ofertës RED Roaming 
Kontroll i Internetit në Roaming
Nëpërmjet këtij shërbimi, i vlefshëm për të gjithë klientët me kontratë, ju mund të mbani nën kontroll shpenzimet tuaja të internetit në roaming. 
Zbulo më shumë
Plane të tjera roaming
Vodafone Passport/Data Passport  
Please wait